Kontakt

Rejsearrangører i Danmark
Direktør Henrik Specht

C.F. Richs Vej 17
2000 Frederiksberg

Tlf. +45 40 82 86 77
Email: info@rejsearrangorer.dk


Kontaktinformation for pressen

Formand: Jan Vendelbo
Direktør, Spies

Telefon: +45 40 53 93 77
Email: jan.vendelbo@spies.dk


Henrik Specht
Direktør, RID

Telefon: +45 40 82 86 77
Email: henrikspecht@mail.dk


Lis Vogelius
Direktør, Amisol Travel

Telefon: +45 80 401 402
Email: lis@amisol.dk


Glenn Bisgaard
Salgsdirektør, Apollo Danmark

Telefon: +45 22 20 13 25
Email: glenn.bisgaard@apollorejser.dk


Pernille Ammitzbøl
Kommunikationschef, Atlantis Rejser

Telefon: +45 24 64 94 87
Email: pernille.ammitzboell@atlantisrejser.dk


Peder Hornshøj
Adm. Direktør, Bravo Tours A/S & Sun Tours

Telefon: +45 40 26 42 00
Email: ph@bravotours.dk


Michael Rygaard Jensen
Direktør, Club La Santa

Telefon: +45 40 97 55 07
Email: michael@clublasanta.dk


Rikke Henriksen
Marketing, Detur

Telefon: +45 88 51 00 08
Email: rikke.henriksen@detur.com


Knud Martens
Adm. Direktør, Folkeferie.dk

Telefon: +45 27 27 76 57
Email: ktm@folkeferie.dk


Ercan Secilmis
Direktør, Mixx Travel

Telefon: +45 20 94 47 14
Email: ercan.secilmis@mixxtravel.se


Bjarke Hansen
Direktør, Primo Tours

Telefon: +45 21 76 44 38
Email: bh@primotours.dk


Jan Vendelbo
Direktør, Spies

Telefon: +45 40 53 93 77
Email: jan.vendelbo@spies.dk


Terje Mose Pedersen
Head of Digital Sales & Marketing, TUI Danmark A/S

Telefon: +45 20 90 24 07
Email: terje.pedersen@tui.dk


Deniz Jensen
Country Manager, SunWeb

Telefon: +45 70 14 04 60
Email: deniz.jensen@sunweb.dk


Palle Højsholt
Direktør, UFO TRavel Group

Telefon: +45 28 11 35 65
Email: palle@service-co.dk


Anders Ladefoged
Bureauchef, VERDN

Telefon: +45 22 57 52 59
Email: al@verdn.dk


Henrik G. Jensen
Bureauchef/Co-owner, Århus Charter / SunCharter

Telefon: +45 26 79 08 73
Email: hj@aarhuscharter.dk

Kontaktinformation for rejsende - Her kan du kontakte din rejsearrangør

Telefon: 80 40 14 02
Email: post@amisol.dk


Telefon: 70 13 33 00
Email: salg@apollorejser.dk


Telefon: 70 22 48 40
Email: kundeservice@atlantisrejser.dk


Telefon: 70 10 10 77
Email: bravo@bravotours.dk


Telefon: 76 500 400
Email: info@clublasanta.dk


Telefon: 70 20 67 76
Email: info@detur.dk


Telefon: 70 30 10 90
Email: salg@folkeferie.dk


Telefon:
89 88 68 82
Email: info@mixxtravel.dk


Telefon: 88 18 46 18
Email: info@primotours.dk


Telefon: 70 10 42 00
Email: salg@spies.dk


Telefon: 70 345 097
Email: info@suncharter.dk


Telefon: 70 23 07 20
Email: info@suntours.dk


Telefon: 70 22 04 64
Email: kontakt@sunweb.dk


Telefon: 70 10 10 50
Email: kontakt@tui.dk


Telefon: 75 17 19 00
Email: info@ufotravelgroup.dk


Telefon: 44 45 15 51
Email: info@verdn.dk


Telefon: 86 20 29 00
Email: info@aarhuscharter.dk